Dbałość o wellbeing pracowników buduje przewagę konkurencyjną na rynku pracy. Premiowanie pracowników to dobry sposób na zwiększenie ich poczucia przydatności w miejscu pracy. Największa zaleta systemu kafeteryjnego to jego elastyczność, dzięki której pracownicy konstruują sobie pakiet najlepiej odpowiadający ich potrzebom (warto pamiętać, że poczucie wpływu jest częścią składową zaangażowania). Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej, dlaczego systemy kafeteryjne są dobrym pomysłem!

  1. Kafeteria benefit – benefity pracownicze. Co warto wiedzieć?
  2. Zalety systemu kafeteryjnego – wzrost zaangażowania, lojalności pracowników i nie tylko

Dzięki skutecznym programom budowania zaangażowania pracowników tworzy się środowisko, w którym można się rozwijać i osiągać sukcesy zawodowe.

Kafeteria benefit – benefity pracownicze. Co warto wiedzieć?

Benefity pracownicze są dodatkami czyniącymi pracę bardziej satysfakcjonującą i atrakcyjną. Jednak by były prawdziwie wartościowe, powinny odnosić się do potrzeb jak najszerszej grupy pracowników, być przez nich chętnie wykorzystywane, a do tego przynosić wymierne korzyści. Biorąc pod uwagę wymienione rzeczy, warto zwrócić uwagę na system kafeteryjny (https://www.sodexo.pl/pracodawca/platforma-benefitowa/), który wychodzi naprzeciw wszystkim oczekiwaniom. Jednymi z głównych korzyści dla pracowników są:

  • elastyczny i nowoczesny benefit;
  • możliwość wykorzystania w szerokiej sieci akceptacji;
  • wolność wyboru – pełna swoboda wyboru, na co zostaną przeznaczone środki.

 

Z kolei korzyści dla pracodawcy są następujące:

  • duża elastyczność – świadczenia mogą być finansowane z różnych budżetów: pracodawcy, ZFŚS, pracownika;
  • raportowanie informacji z platformy jest intuicyjne, można też łatwo zintegrować je z innymi systemami stosowanymi w firmie;
  • layout platformy może zostać spersonalizowany – dostosowany do identyfikacji wizualnej Twojej firmy;
  • kontrola nad procesem zamawiania świadczeń oraz oszczędność czasu.
Warto sprawdzić także:  Magazynier w Niemczech - dlaczego warto zdecydować się na taką pracę

 

System kafeteryjny dla pracowników może (ale nie musi – to decyzja pracodawcy) umożliwić dostęp do rozszerzonych pakietów medycznych, ubezpieczeń grupowych czy kart sportowych.

Zalety systemu kafeteryjnego – wzrost zaangażowania, lojalności pracowników i nie tylko

Pracownicy chcą benefitów, których będą często używać, które realnie coś im dadzą i sprawią, że codzienność będzie przyjemniejsza. Karta lunchowa to rozwiązanie elastyczne, zwiększające wolność oraz znacznie poprawiająca jakość przerwy na lunch. Pracodawca nie musi budować kantyny czy stołówki, wystarczy zamówić karty lunchowe, doładować je i tym samym zaprosić pracowników na obiad.

Dostosowanie benefitów do zróżnicowanych zainteresowań i potrzeb pracowników zwiększa ich motywację. Wzrost zaangażowania i lojalności pracowników, pozytywny wizerunek pracodawcy wśród pracowników, zmniejszenie rotacji, które przekłada się na obniżenie kosztów związanych z zatrudnianiem nowych pracowników i uproszczenia zarządzania to rzeczy przemawiające za postawieniem w swojej firmie na system opisywany w tekście. Umiejętność zarządzania benefitami bez wątpienia przysłuży się Twojej firmie!