Prowadzisz własną firmę i zastanawiasz się, jak w szybki i prosty sposób możesz ożywić biurowe wnętrze i sprawić, że zyska ono bardziej przyjazny charakter? Dobrym krokiem może być umieszczenie roślin na biurkach pracowników – jest to przy okazji inwestycja w zdrowie i samopoczucie pracowników. Pamiętaj jednak, że aby utrzymać zieleń w rewelacyjnej formie, koniecznie musisz o nią odpowiednio dbać. Dowiedz się więcej na ten temat!

Jak dbać o zieleń w biurze?

Nie wystarczy zakupić zieleni do biura – konieczne jest również dbanie o nią, aby ta wyglądała jak najlepiej i była obecna jak najdłużej. To nieskomplikowane zadanie, ale wymaga systematyczności. Jeśli nie chcesz wyznaczać osoby odpowiedzialnej za rośliny w biurze, rozważ nawiązanie współpracy z firmą sprzątającą CleanHub, która oferuje sprzątanie biura we Wrocławiu w dobrych cenach. Ekipa ekspertów zadba o zieleń obecną w biurze – będzie regularnie ją pielęgnować i podlewać. Może zająć się nie tylko dbałością o kwiaty doniczkowe, ale także wziąć pod opiekę małe ogrody. Jeśli chcesz, aby biurowa przestrzeń zamieniła się w ciepłe, przytulne wnętrze, a pracownicy przychodzili do pracy z przyjemnością, już dzisiaj zainwestuj w zieleń i spraw, że kawa o poranku będzie smakowała o niebo lepiej.

Dlaczego warto postawić rośliny w miejscu pracy?

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto zdecydować się na rośliny w miejscu pracy, jest to, że niektóre umożliwiają usunięcie toksycznych substancji, kurzu, pyłu i innych szkodliwych substancji lotnych z powietrza. W biurach i innych miejscach pracy powietrze nie jest najlepsze – bywa mocno zanieczyszczone przez substancje chemiczne z wykładzin podłogowych, sprzętów elektronicznych czy mebli. I chociaż wielu osobom wydaje się, że takie zanieczyszczenia można usunąć poprzez odkurzanie czy przetarcie biurek, to niestety nie jest to takie proste. Warto sięgnąć po rośliny, które oczyszczają powietrze takie jak np. bluszcz czy skrzydłokwiat.

Warto sprawdzić także:  Jakie oprogramowanie magazynowe wybrać do obsługi hurtowni?

O obecność roślin warto zadbać także, gdy pracownicy pracują przy komputerach. Taka praca niestety powoduje duże zmęczenie naszych oczu i je wysusza, a tutaj już krótka droga do podrażnienia i infekcji. Zdaniem ekspertów, gdy postawimy roślinę na biurku i będziemy na nią spoglądać, nasz wzrok będzie mniej się męczył i przy okazji pozytywnie wpłynie na nastrój. To oczywiście nie wszystkie zalety roślin w miejscu pracy. Zieleń również wycisza, relaksuje, uspokaja i zwiększa kreatywność.